Visszatekintve a 2016-os évre megállapíthatjuk, hogy nem volt okunk panaszkodni, illetve időnk sem pihenni. Szerkesztőségünk tagjai augusztus végétől Rozsdagyár néven kezdték el, illetve folytatták megállás nélkül a munkát. Első teljes évünk indításaként visszatekintünk és összegyűjtjük nektek azokat a cikkeinket, melyek a legnagyobb olvasottságot érték el tavaly. Van itt minden: interjú, lemezkritika, különböző listák, szóval unatkozni nem fogtok.
1. hely: A legborzalmasabb metal lemezborítók
Viccnek indult és közel negyvenezren olvastátok ezt a posztot. Örülünk, hogy ennyiőtöknek tetszett, de reméljük, hogy a komolyabb tartalmat is ugyanolyan szívesen fogadjátok, mint ezt a listát. Egyébként ez a gyűjtemény tényleg rettenetes. Az abszolút győztes cikk ITT olvasható.
2. hely: 2016 legjobb magyar rock/metal albumai
Az év albumai listák kedves elfoglaltságot jelentenek az azokat összeállítók számára és igazi terepei az olvasók kommentjeinek, melyek a legritkább esetben bizonyulnak helyeslő és biztató jellegűnek. Ezzel nincs mit tenni: úgyis mindig ki fog maradni a számodra legizgalmasabb korong. Ha nem tetszik, jelentkezz szerkesztőnek és máris berakhatod a jövő évibe (ezt komolyan gondoljuk)! A poszt ITT olvasható.
3. hely: A tíz legkarriergyilkosabb rockalbum
A nagyérdemű a bukást mindig nagyobb lelkesedéssel fogadja, mint a sikert. Egy-egy bálvány ledőlése láttán valamiféle bizarr és groteszk öröm fogja el a rockrajongót is: lám, ők sem hibátlanok. A baj az, hogy ezek a lemezek - kevés kivételtől eltekintve - végleg kicsinálták az azokat elkészítő bandákat. A cikk ITT olvasható.
4. hely: Minden idők legdrágábban készült albumai
,A listákat nagyon szeretik az olvasók, ez már nyilvánvaló. Ez a kicsit szakmaibb jellegű cikk a zeneipar azon területét veszi szemügyre, mellyel a rajongók nem szeretnek foglalkozni, a kiadók meg nem kötik azt senki orra alá. A poszt ITT olvasható.
5. hely: A legjobb 10 finn metalbanda az angolok szerint
Mint az közismert, a brit tudósok mindent tudnak, még azt is (főleg azt), amit nem érdemes. Nos, az angol metalrajongók egy online szavazás keretében elmondták, hogy mely finn rockbandákat szeretik a legjobban, mi pedig ennek alapján összeállítottuk ezt a listát. A cikk ITT olvasható.
6. hely: Jinjer lemezkritika
Hogy miért pont a kelet-ukrán modern metal csapat, a Jinjer tavalyi albumának lemezkritikája vonzott ennyi olvasót, azt nekünk nem sikerült megfejteni. Természetesen azért értjük is: az énekesnő hangja és megjelenése egyedi, a zene pontosan beleilleszkedik a fiatalabb korosztály által kedveltekbe, de azért kellően kommersz is. A recenzió ITT olvasható.
7. hely: A 10 valaha volt legjobb stoner metal dal
Ismét egy rangsor Felicium tollából: a stoner az egyik legvirulensebb alstílusa a metalnak, népszerűsége az undergroundhoz mérve töretlen, ezek a dalok pedig a mai napig megállják a helyüket. A cikk ITT olvasható.
8. hely: Delain lemezkritika
Újabb recenzió, most éppen egy holland frontcsajos szimfonikus metal bandától. Érdekes, hogy a negatívabb felhangú kritikák valahogy nagyobb hullámokat vernek: talán mérgelődni jobban szeretünk, mint ásítozva helyeselni. A recenzió ITT olvasható.
9. hely: Thy Catafalque lemezkritika
Kátai Tamás 2016-os "Meta" című albuma lett a legjobb magyar rockalbum a Rozsdagyár listáján, és nagy örömünkre ez az igencsak underground anyag az olvasók érdeklődésével is találkozott. A lemezkritika ITT olvasható.
10. hely: Leander Kills interjú
Köteles Leander beszélt magazinunknak az előző csapata, a Leander Rising feloszlását követő időszakokról, terveiről, a lemezről és a koncertekről. Mivel a Leander Kills az ország egyik legnépszerűbb rockcsapata, így nem meglepő, hogy az olvasókat is érdekelte a cikk. Az interjú ITT olvasható.